У селищі Красне відзначили 110-річницю від дня народження славного земляка Василя Кука

Сьогодні керівництво селищної ради, священослужителі, громадськість, члени ОУН-УПА зібрались біля меморіалу «Борцям за волю України» та могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне на вшанування 110-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого Василя Кука, щоб віддати йому шану та вшанувати світлу пам’ять.

  Розпочався захід щирою молитвою та молебнем, який провели отці Степан Жукровський та Юрій Толочний, покладанням квітів до могили генерал-хорунжого від керівництва ради та ветеранських організацій, окремих громадян, юних читачів від КУ “Публічна опорна бібліотека ім.Ів.Тиктора”, які поклали власноруч зроблений патріотичний пам’ятний вінок. Присутні спільним виконанням виконали Державний Гімн України та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

  На захід завітали селищний голова Роман Фурда, заступник голови Золочівської РВА Богдан Гринишин, голова Спілки політв’язнів Красненського та Буського осередків Сергій Бондаренко, заступник командира батальйону ОУН-УПА, заступник голови Братства Львівщини Василь Спанчак, представник Братства ім. Романа Шухевича Юрій Антоняк, пластуни станиці Красне, громадськість та молодь.

  У вітальному слові селищний голова Роман Фурда зазначив, що видатний син українського народу Василь Кук все життя пишався тим, що він українець, і готовий був покласти життя за волю українського народу. Він – величезний приклад для сучасних українців, які відстоюють незалежність України. Самі українці – сильна могутня нація, яка під проводом таких патріотів, як Василь Кук, здатна побороти усіх своїх ворогів.

  Прониклий вірш продекламувала вихованка Красненського ОЗЗСО №1 Божена Ярошевська. Повстанську пісню виконав Назар Кузьма. А колектив Центру культури і дозвілля селищної ради заспівав пісню Маршу нової армії “Зродились ми великої години”.

  Опісля заходу присутніх запросили в приміщення ЦКіДу, де відбувся історичний екскурс у життя Василя Кука та перегляд документального фільму про останнього головнокомандувача УПА.

  Участь в історичному екскурсі про роль особистості в історії та про долю покоління, яке творило український визвольний рух на прикладі останнього Головного командира УПА Василя Кука взяли селищний голова Роман Фурда, секретар ради Світлана Дідух, заступник селищного голови Андрій Лащук та Ігор Шульга, секретар виконавчого комітету Богдан Глова, вчителька Красненського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №1 Ірина Магера, представники станиці Красне Олена Крулєва, Василь Фтомович та Людмила Гураш, заступник голови Золочівського братства ОУН-УПА Володимир Зубар, представник Братства ім.Р.Шухевича Юрій Антоняк, племінниця Василя Кука Ольга Приступа, священнослужителі, молодь, діти та представники громадськості.

  Під час заходу лунали спогади рідних генерал-хорунжого, його побратимів та історичні документи, які були опубліковані в книзі життя нашого земляка Василя Кука.

  Згодом присутні переглянули документальний фільм про Василя Кука, де йшлось про його боротьбу за волю України, як пережив смерть братів Ілька й Іларія, яких стратили за українську державність, як перебував у підпіллі на Волині і Галичині та інше.

  Завершився захід спільним виконанням пісні «Боже великий, єдиний».

 Захід вели директор КЗ “Центр культури і дозвілля” Оксана Кушинська та методист Уляна Прокопюк.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: