Буським медикам виплатять заборговану зарплату

На позачерговій сесії депутати Буської міської ради виділили з міської казни 2,5 млн грн. на погашення заробітної плати працівникам КНП «Буська ЦРЛ». Причина заборгованості – недофінансування Національною службою здоров’я України.

    Як зазначив директор КНП «Буська ЦРЛ» Володимир Замроз, лікарня має підписану угоду з НСЗУ на перший квартал на суму майже 4 млн 400 тис. грн. Сама лікарня заробляє на місяць від мільйона до 1 млн 300 тис.грн. Через війну в країні нещодавно було проведено виплату за січень-лютий заробітної плати працівникам «первинки», проблема залишається для працівників «вторинки». Адміністрація закладу ініціювала переведення персоналу на мінімальну заробітну платню через внесення змін до колективного договору.

   Для того, щоб виплати зарплату працівникам лікарні з міської казни виділено 2,5 млн грн. Ці кошти були зняті з капітальних видатків, які були виділені лікарні на ремонт стаціонарного відділення на 3 поверсі (1,5 млн грн.) та ремонт дитячого відділення (1 млн грн.).

    Голова Буської громади Ростислав Сліпець додав, що наразі мова не йде про скорочення персоналу, так само не стоїть питання про закриття ФАПів.

  Окрім цього стало відомо, що лікарня має виконати судове рішення Апеляційного суду по справі смерті пацієнтки.

   «Ми програли Апеляційний суд по справі, яка розпочалась п’ять років тому. Лікарня має сплатити майже 4 млн грн родичам жінки, яка померла під час родів, дитина залишилась жива. Суд повністю визнав винну лікарів Петренко, Свистунової та Власенко. Тому яким чином лікарня буде здійснювати виплату, – наразі питання відкрите», – розповів Володимир Замроз. 

Advertisement
Поділитись у соцмережах: