Ростислав СЛІПЕЦЬ: «Буська міська громада – надійно тримає тил»

Міський голова Буської міської ради Ростислав Сліпець розповів про те, як громада з перших днів війни допомагає у боротьбі з російським окупантом, підтримує свою життєдіяльність та займається забезпеченням переселенців.

Про переселенців із зон бойових дій

  • Навіть під час воєнного стану ми продовжуємо свою роботу по забезпеченню життєдіяльності громади, зараз активно займаємось переселенцями, які до нас приїжджають із території бойових дій. На сьогоднішній день їх є офіційно зареєстровано близько 1250 осіб. З минулого тижня ввели, що після реєстрації видаємо їм тимчасові перепустки. У співпраці із поліцією йде по них перевірка, щоб мати розуміння хто ці люди. Майже всі переселенці живуть в приватному секторі, лише в будинку перестарілих розміщено п’ять людей похилого віку. У школах та садочках ми підготували 1000 ліжкомісць для жінок і дітей, які повинні були приїхати до нас минулого тижня, але наразі їх ще немає. Також за останній тиждень звернулись до 7 сімей-переселенців, яким ми також шукали житло, оскільки вони захотіли його орендувати.

Про гуманітарний штаб громади

  • Наші працівники активно займаються гуманітарною допомогою на фронт для українських захисників. Зокрема, раз на тиждень, ми відправляємо машину з необхідними продуктами, медикаментами, засобами особистої гігієни. В перший тиждень люди, які прибували в приватний сектор ще мали якісь кошти, тому і не приходили за речами та продуктами. Тепер, якщо мають потреби, ми їх забезпечуємо одягом, продуктами харчування.З перших днів війни дуже багато мешканців надали нам допомогу продуктами, одягом, а дехто навіть пропонував кошти, але ми не брали. Згодом почали надходити допомоги з Польщі, Німеччини та Італії. Їх організували наші люди з діаспори, залучаючи тамтешнє населення. З Німеччини допомогу допомогли привезли наше підприємство «Тайфун-плюс» (с.Ожидів).

Про роботу комунальної служби та підприємств

  • В комунальній службі ми працюємо в штатному режимі, але в режимі економії, оскільки пальне тяжко придбати, та й ціни ростуть. Зокрема на роботи на які йдуть багато палива, зрозуміло ми це скорочуємо. У місті сміття вивозимо по графіку, який був ще довоєнного часу, а по селах старостинських округах, спочатку перші два тижні ми призупинили вивіз, але зараз відновили, однак трішки рідше, але вивозимо.
    Щодо роботи наших підприємств: є одні, які перестали працювати, а є другі,- що продовжили працювати. З великих підприємств працюють консервний завод, «Тайфун-плюс», «Fidnova», серед малого бізнесу – сфера торгівлі, хоча вибір товару зараз трішки менший, але працюють. По місцевих податках, скажу, що в нас, за два місяці, перевиконання до минулого року було 5,5 млн грн. Якщо б не було війни, бюджет дав би змогу для громади багато чого зробити. Наразі чекаємо, що буде далі.

Про забезпечення медикаментами

  • В перші дні війни для Буської лікарні закупили на 200 тис грн. медикаментів, які необхідні для використання при поступлені поранених військових, чи в разі початку бойових дій на нашій території. Відгукнулись аптеки, які нам доставили медикаменти скоріше, ніж ми оплатили. Щодо інсуліну були проблеми, але наразі все вирішується.

Про систему оповіщення на території громади

  • На початку березня закупили на встановили 10 нових систем оповіщення у населених пунктах Буської громади. Зокрема, нові системи встановили у селах Новосілки, Новий Милятин, Побужани, Яблунівка, Ожидів, Олесько, Заводське, Чаниж, Топорів і Тур’я. Є скарги, що інколи не чути сирени в окремих районах міста, але це залежить від напрямку вітру, тому рекомендуємо встановити мешканцям на мобільний телефон додаток «Тривога», який сповіщає про загрозу.
    Першою сповіщає про небезпеку сирена, вона запускається по лінії цивільного захисту. Чуєте її – прямуйте в укриття. Якщо лунає сирена, не факт, що ракета націлена саме на нашу область, але те, що вона може пролітати через наші населенні пункти – це факт.

Про роботу блокпостів

  • Ініціатива людей – це велика сила. Задля безпеки люди зорганізувались і створити блокпости. Три блокпости в місті побудували за три години. Міська рада допомогла технікою та матеріалами. Спочатку блокпостів було 24, тепер менше, із яких офіційно є лише два, решта створені нашими мешканцями-добровольцями, які постійно несуть чергування.

Розмовляв Роман МАТВІЮК, фото автора

Поділитись у соцмережах: