Екотуризм на Бущині: «Садиба Єнота»

Власники садиби вклали тепло і серце в цю нелегку справу, без жодного державного чи іноземного фінансування, цей куточок живої природи радує відвідувачів екзотичними видами птахів та тварин. Гості отримують незабутні враження. Кореспондент «Буського медіа порталу» завітав в «Садибу Єнота» подружжя Андрія та Тетяни Мужик.

   Вже минув рік як «Садиба Єнота» знаходиться на території кафе «Трафік», поблизу міста Буська і села Вербляни. Раніше міні-зоопарк розташовувався у селі Сторонибаби.

  • Минулого року коли були снігопади, сильні заметілі, розповідає Тетяна Мужик, – виникли постійні проблеми з добиранням до тварин для їх підгодівлі. Тому вирішили, що потрібно місце щось неподалік траси, щоб можна було швидко добратись до тварин. Зараз орендуємо територію власними зусиллями, ніякого державного чи іноземного фінансування не маємо. Звичайно, важко, але ця справа настільки нас захопила, що це стало нашим повноцінним життям. Робимо екскурсії: і дорослі, і діти мають можливість подивитись на екзотичних птахів та тварин, діти поскакати на батуті, відпочити на природі.

  У «Садибі Єнота» можна зустріти єнотів, карликові кури, нутрію, цесарку, фазани, кроликів, павичів, страусів, осла та інших.

  • Єноти володіють відмінним зором і слухом, продовжує пані Тетяна, – З радістю йдуть на контакт з людьми. Єноти-полоскуни отримали свою назву невипадково. Справа в тому, що звір любить полоскати у воді абсолютно все, що трапляється йому на шляху. Ухід можуть піти коштовності, прикраси тощо. Люблять розв’язувати шнурівки на кросівках.

  Ми завітали у «Садибу Єнота» спільно з вимушено переміщеними дітками і їх батьками, які, на даний момент, знайшли прихисток у ДНЗ «Калинонька» в смт.Красне. Це вже третя організована екскурсія керівництвом Красненської громади для діток, що прибули із зони активних бойових дій.

  Загалом вже встигли побували у «Садибі Єнота» понад 70 дітей. Усі задоволені, що могли побачити різноманітних птахів та тварин, погодувати їх та зробити цікаві фотографії. Аби поїздка їм запам’яталась краще, відділ освіти, культури, розвитку туризму, молоді та спорту Красненської ТГ організували для дітей різноманітні ігри, конкурси, після  яких смачно перекусили.

   Кожен візит завершується виконанням усім відомої патріотичної пісні «Ой, у лузі, червона калина».

   До речі, якщо не знаєте, як провести вихідні з дітьми, сміливо їдьте в затишне та спокійне місце для відпочинку «Садибу Єнота». Телефонуйте: 095-041-33-81.

Поділитись у соцмережах: