Золочівщина входить в трійку районів області по посівних площах під соняшник

Серед сільськогосподарських культур соняшник входить у трійку найбільш поширених культур у сегменті технічних культур, які вирощуються сільськогосподарськими підприємствами Львівщини.

   У 2022 році посівні площі під соняшником в господарствах Львівщини зростуть на 3,5% до 41,5 тис га, що свідчить про перспективу збільшення врожаю на 5% до показників минулого року, повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА з посиланням на власний щоденний моніторинг посівної кампанії регіону.

   Тенденція до зростання виробничих площ в області зберігається вже 4 сезон поспіль. Загалом від 2016 року площі під соняшником на території області збільшились на 55 %, найбільший приріст був зафіксований у 2021 році. Виробництво за цей час збільшилось майже на 40%.

   Загалом понад 60% всіх посівних площ під соняшником розташовано у 3-х районах області:

Червоноградський район – понад 10,5 тис га,

Львівський район – понад 8,5 тис га,

Золочівський район – понад 6,6 тис га.

   Збирання врожаю за оптимальних строків сівби аграрії області планують розпочати в кінці серпня – на початку вересня. Валовий збір прогнозується в межах 107,0 тис тонн. Рік тому, згідно даних Держстату, Львівщина зібрала 101,7 тис  тонн соняшника з врожайністю 25,2 ц/га з площі 40,4 тис га.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: