На Бущині вимагають повернути електрички

Депутати Красненської селищної ради на сесії 30 червня прийняли звернення до Львівської залізниці з вимогою відновити раніше скасовані маршрути приміських поїздів, які курсували через територію Красненської ТГ.

   Відповідне звернення направлено до в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександра Камишина, директора регіональної філії “Львівська залізниця” Юрія Іщука, а також голові Львівської ОДА Максиму Козицькому, голові Львівської обласної ради Ірині Гримак та голові Золочівської районної ради Оресту Кавецькому з вимогою відновити курсування електрички Золочів-Львів та повернути попередній графік руху електрички Тернопіль-Львів.

Текст звернення: 

    Ми, депутати Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області підтримуємо прохання жителів населених пунктів Красненської територіальної громади, які у своїх зверненнях просять відновити маршрут приміського поїзда Золочів-Львів (час відправлення із Золочева 7:35, прибуття у Львів 9:10), який прибував до станції Красне о 8:05- 8:06 зупиняючись в подальшому на станціях населених пунктів Куткір, Полтва, Задвір’я, Полоничі  та маршрут приміського поїзду Львів- Тернопіль (час відправлення зі Львова 13:03, прибуття в Тернопіль 15:59), який прибував до станції Красне о14:07-14:08, перед тим зупиняючись на станціях сіл Полоничі, Задвір’я, Полтва, Куткір.

     У своїх зверненнях громадяни наголошують, що відміна цих маршрутів негативно позначились на жителях сіл, оскільки позбавили їх якісного залізничного сполучення та погіршили соціально-економічне становище, адже багато з них працюють переважно в обласному центрі місті Львові. Окрім цього, шкільний автобус, що підвозив учителів на даному напрямку, передано на потреби ЗСУ. Десятки вчителів не можуть добиратися на роботу до сіл Куткір, Полтва, Задвір’я, Полоничі. Також селище Красне, у якому знаходиться вузлова залізнична станція, стало центром вісімнадцятитисячної територіальної громади та увійшло до Золочівського району, центром якого є місто Золочів, яке в свою чергу стало центром укрупненого району, до якого також слідують приміські поїзди зі Львова через смт. Красне. Внаслідок таких змін у графіках руху приміських поїздів в першу чергу постраждали соціально-вразливі верстви населення, яким стало важче добиратись в тому числі у медичні заклади. Врахувати потрібно і те, що на території Красненської громади проживає до 2000 внутрішньо переміщених осіб. Відміна таких важливих маршрутів стає суттєвою перешкодою доступу до певних органів державної влади та місцевого самоврядування. Люди у своїх зверненнях відкрито заявляють, що без належного залізничного сполучення дані села приречені на вимирання.
 Враховуючи вищевикладене, просимо повернути попередні маршрути приміських поїздів, зокрема відновити маршрут приміського поїзда Золочів – Львів (час відправлення із Золочева 7:35, прибуття у Львів 9:10), який прибував до станції Красне о 8:05 – 8:06 зупиняючись в подальшому на станціях населених пунктів Куткір, Полтва, Задвір’я та маршрут приміського поїзду Львів – Тернопіль (час відправлення зі Львова 13:03, прибуття в Тернопіль 15:59), який прибував до станції Красне о 14:07_14:08 перед тим зупиняючись на станціях сіл Полоничі, Задвір’я, Полтва, Куткір.

    Вважаємо, що відновлення таких маршрутів особливо актуальне під час дії воєнного стану.

Поділитись у соцмережах: