На Бущині продовжує «господарювати» небезпечна рослина Борщівник

Про місця поширення борщівника у Красненській ТГ та методи боротьби з ним, – розповів начальник відділу земельних відносин та екології Красненської селищної ради Любомир ТРОЦЬ.

 – На території Красненської ТГ виявили кілька ділянок, де росте небезпечна рослина — борщівник Сосновського. Він «господарює» на необроблених землях, пустирях, сміттєзвалищах, присадибних і дачних ділянках, у парках, ярах. Насіння переноситься вітром, водою, тому його зарості часто трапляються вздовж доріг і річок. Повітряні потоки від автотранспорту, що рухається з великою швидкістю, спричиняють розселення насіння «окупанта».

  Зазвичай борщівник скошують, вирубують чи й навіть викопують, тобто викорінюють, щоби запобігти подальшому його поширенню. Найбільші площі з борщівником виявлено у Андріївському старостинському окрузі в частині прилеглих територій  населених пунктів Мала Вільшанка, Скнилів, Бортків, зокрема території господарських дворів сільськогосподарських підприємств, прибережній захисній смузі річки Гологірка, смуги відведення автодороги  Скнилів-Бортків.

   Найбільша площа  борщівника Сосновського на території Красненської ТГ –  48 га.

   За словами Любомира Троця, для боротьби з борщівником Сосновського застосовують механічні та хімічні методи знищення: рослину скошують, щоб не дати утворитися суцвіттю. Більш ефективний метод боротьби – хімічний, з допомогою певних препаратів. Та ефективні вони до цвітіння рослини. Якщо ж упущено момент і з’явилося суцвіття, скошену масу (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли рослина скошена. (МЗ)

  «Минулого року депутати ради була прийнята програма по локалізації та недопущення поширення борщівника Сосновського на території Красненської ТГ,каже Любомир Троць. – Днями на останній сесії таку програму продовжили. Згідно неї планується проведення ряду заходів, зокрема, придбання гербіциду для знищення борщівника Сосновського хімічним методом, придбання захисних костюмів, придбання пульверизатора, проведення обробки територій заражених борщівником. Таке передбачено за кошти селищного бюджету. Та наразі під час воєнного стану кошти на це не виділяються, тому доводиться співпрацювати з місцевими фермерами, які допомагають у боротьбі з небезпечною рослиною».

Поділитись у соцмережах: