Милятинське озеро: доступ до лікувальної водойми тепер платний

фото із телеграм-каналу "Оперативна Бущина"

Найбільшу водойму у селі Новий Милятин готують для відпочинку людей та гостей. Сірководневий гейзер та озеро «Вишка» тепер у приватних руках і вхід на територію став платний.

  Справжні пристрасті довкола озера розгорілися у лютому 2022 році. Мешканці села зібрались, щоб вияснити, чи не планує орендар ділянки із сірководневою водоймою не знищувати озеро, і запропонували почистити його та осучаснити пляж. Також вимагали залишити вхід на територію для місцевих мешканців вільним. Дискусії тоді тривали більше години. Вирішили вдруге зібратись, але почалась війна.

  Спочатку орендар в озері спустив воду, щоб його очистити, а два місяці тому активно контролював роботи по облаштуванню дотичної до водойми території.

   Новий орендар земельної ділянки Володимир Онишків не надто приємний у спілкуванні з журналістами. З моменту початку робіт на озері ми телефонували до нього за коментарем декілька разів, і завжди він не хотів спілкуватись, а згодом, перестав взагалі брати трубку.

  Зі слів місцевих мешканців, відкриття відпочинкового сезону на озері орендар переносив вже декілька разів, через різні проблеми з водою,  піском та іншим. Тепер у соцмережах повідомляють, що озеро планують відкрити у п’ятниця, 5 серпня. Щоправда ціни «кусаються»: вхід з 9 до 15 год. – 200 грн., з 15 до 21 год. – 120 грн. Пропонують на базі відпочинку скористатись кафе-рестораном, альтанками, шезлонгами, біотуалетами. Глибина на середині озера близько 1,65 м. Про знижки для місцевих – ні слова.

   Тож, відтепер, щоб відвідати відомий на Львівщині Милятинський гейзер, треба заплатити. Зазначимо, що водойма ця виникла понад пів століття тому. Вчені-геологи у пошуках нафти знайшли мінеральні води. Люди стверджують – сірководневе озеро має лікувальні властивості. Це місце, яке було доволі популярним місцем відпочинку людей із довколишніх сіл та області. Крім того, вода має деякі лікувальні властивості, зокрема стосовно шкірних захворювань.

Поділитись у соцмережах: