Бережімо річку Західний Буг

Щорічно, 14 серпня відзначається День Західного Бугу, святкування якого вперше започатковано у 2019 році на засіданні басейнової ради пічок Західного Бугу та Сяну.

   Транскордонна річка Західний Буг належить до басейну Балтійського моря. Частина річки є природним кордоном між Польщею, Україною та білоруссю. На території Польщі, після злиття з річкою Нерев, Західний Буг впадає у річку Вісла. Загальна довжина річки – 772 км, протяжність іі по території України становить 404 км. В межах Львівської області довжина Західного Бугу 184 км.

   Річка Західний Буг – основна річка нашого регіону, яка бере свій початок в с.Верхобуж Золочівського району і на відміну від інших  річок починається не маленьким струмочком, а досить повноводним потоком. У минулому, відразу при витоку річки, працював водяний млин, а це означає, що води було досить, щоб крутити тяжкі млинові жорна. Основними притоками Західного Бугу на території наших громад є річки Солокія Рата, Білий Стік, Спасівка, Варежанка, Красносілка. 

  Всі ми хочемо бачити нашу річку мальовничою, чистою, як колись, з відпочинковими зонами і пляжами, а для цього необхідно оберігати її від забруднення і засмічення, охороняти і дбати про чистоту річки та прибережної захисної смуги.

   З метою підвищення рівня екологічної свідомості населення та дбайливого ставлення до річки щорічно проводяться заходи з відзначення Дня Західного Бугу з залученням громадських організацій, місцевих мешканців, зокрема молоді.

   Тож бережімо наш Західний Буг і долучаймося до його упорядкування, бо тільки спільними зусиллями можна досягнути бажаного результату!

                                                          Басейнове управління водних ресурсів
річок Західного Бугу та Сяну

Поділитись у соцмережах: