На Золочівщині презентували проєкт щодо соцзахисту та реєстрації переселенців

Сьогодні управлінню соціального захисту населення Золочівської РДА, які потребують реновації, міжнародні благодійники надали технічну допомогу для створення двох додаткових робочих місць для реєстрації внутрішньо переміщених осіб.

  Участь в заході взяли офіцер з питань захисту Львівського офісу Представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Нігора Кадірходжаєва, Романа Лемішка, радниця з питань захисту Львівського офісу Представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, заступник голови Золочівської РДА Богдан Гринишин, регіональна координаторка Благодійної організації «Благодійний фонд «СТАБІЛІЗЕЙШЕН СУППОРТ СЕРВІСЕЗ» Оксана Яковець, начальниця управління соціального захисту населення Золочівської РДА Вікторія Шумакова, працівники управління соцзахисту та журналісти.

  У вступному слові заступник голови Золочівської РДА Богдан Гринишин зазначив, що з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну система соціального захисту населення зіштовхнулася з безпрецедентними випробуваннями та великим навантаженням. Відсутність або поганий стан техніки сильно ускладнює роботу громад, коли мова йде про реєстрацію ВПО. Тому завдяки спільній співпраці в рамках проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб», що підтримується Aгентством ООН у справах біженців в Україні, Благодійний фонд закупив і передав техніку, що тепер допоможе покращувати технічне забезпечення управління соцзахисту, оптимізує процес реєстрації переселенців на нових місцях, покращить доступ ВПО до необхідної допомоги.

   Як розповіла регіональна координаторка Благодійної організації «Благодійний фонд «СТАБІЛІЗЕЙШЕН СУППОРТ СЕРВІСЕЗ» Оксана Яковець, для управління соціального захисту Золочівської РДА були передані по два комплекти з ноутбуків, МФУ, роутерів, жорстких дисків, офісних меблів та захисних екранів. За цими устаткуванням вже розпочали роботу нові працівниці, які здійснюють реєстрацію переселенців.

  Офіцер з питань захисту Львівського офісу Представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Нігора Кадірходжаєва зазначила, що проєкт втілюється в 44 громадах з 11 областей України. В рамках реалізації проекту відбувається не лише оновлення технічного обладнання, але й проводяться тренінги з підвищення обізнаності ВПО про можливості й переваги реєстрації; регулярно надається інформаційна та юридична підтримка переселенцям.

Роман МАТВІЮК, фото автора

Поділитись у соцмережах: