На Золочівщині знову руйнується пам’ятник Маркіяну Шашкевичу, попри недавню реставрацію

На Підлисецькій горі Білій, неподалік села Підлисся, почав облуплюватися і сипатися цоколь-постамент під пам’ятним хрестом, встановлений на честь будителя національної свідомості українців Галичини отця Маркіяна Шашкевича. Минулого року голова Золочівської РДА\РВА Василь Маркевич піарився на тому один із перших, проводячи наради з підрядником щодо символу Золочівщини.

  Руйнація монументу стала помітною після нещодавно минулої зими. Особливо каміння почало лущитися на передньому фасаді пам’ятника – навколо портрета Маркіяна Шашкевича – й масово обпадати разом із цементним розчином на обмощену долівку.

   Що стало причиною такого, образно кажучи, «каменепаду», мають з’ясувати експерти-реставратори. Адже пам’ятний хрест на честь Маркіяна Шашкевича було реставровано не так вже й давно – літом 2022 року.

   За інформацією сайту Leopolis, на офіційному сайті держзакупівель PROZORRO йдеться, що у 2021 році одне із львівських підприємств, а саме ТОВ «Креативна фабрика «Вікторія» (керівник структури А.М.Богач), виграло тендер на суму 1 млн 316 тис. 205 грн й зобов’язалася провести, як зазначено у договірній документації,  «ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки монументального мистецтва пам’ятника українському поету Шашкевичу М.С. (ох. № 494) 1911 р. у с. Підлисся Золочівського району Львівської області (характер робіт – реставрація)».

 Відтак, Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА в особі О.В.Василько уклав з вищезазначеним підприємством угоду на реставрацію меморіального хреста й, відповідно, мав би ретельно проконтролювати якість виконання реставраційних робіт підрядником, оскільки на це було потрачено немало грошей платників податків.

  Як зазначається на сайті райдержадміністрації, у серпні 2022 року голова Золочівської РДА/РВА Василь Маркевич провів робочу зустріч з директором креативної фабрики «Вікторія» Анатолієм Богачем з питань збереження культурної спадщини Золочівщини. Мова йшла і реконструкцію пам’ятного хреста. У вересні 2022 року на 110-річчя встановлення Хреста на Білій горі Василь Маркевич хвалився журналістам проведенням реконструкції хреста, але перехвалився, бо тепер мав би знову скликати робочу зустріч і розібратись у причині такої недбалої реконструкції. Але, який з голови РДА керівник, – ніякий!

Advertisement
Поділитись у соцмережах: