У селі Новосілки висадили саджанці туї та дуба біля каплички, де була церква, в якій правив отець Шашкевич

Цього року виповнюється 180 років з дня смерті зачинателя нової літератури в Галичині отця Маркіяна Семеновича Шашкевича. Його життя, тісно пов’язане з селами Буської громади Гумниська та Новосілки, де отець Маркіян був парафіяльним священником.

   Сьогодні, 23 березня, у с.Новосілки, де завершилося земне буття цього видатного українського релігійного та культурно-громадського діяча, біля каплички, яка була збудована майже 30 років тому на місці старої церкви, де правив отець Маркіян, священники, представники влади, мешканці села посадили дерева: 30 саджанців туї та пірамідальний дуб.

  На цю подію, а сьогодні виповнюється 181 рік з часу, як М.Шашкевич став парохом церкви в Новосілках,  прибули: владика Сокальсько-Жовківської єпархії, голова Департаменту Військового Капеланства УГКЦ Михаїл Колтун, священники Буського деканату УГКЦ на чолі з отцем-деканом Євгеном Мигалем,  отець-декан Старобрідського деканату УГКЦ  Тарас Дзьоба, представники міської ради,  працівники культури, краєзнавці, сотні мешканців Новосілок, які глибоко шанують історичну постать нашого славного земляка.

   Владику зустріла короваєм та привітальними словами  парафіяльна громада на чолі з настоятелем місцевого храму Святого Миколая отцем Юрієм Годісем. Далі відбулася панахида  за отцем Маркіяном, а опісля – молебень за збереження природи, які відправив Преосвященний владика Михаїл Колтун.

  Після  висадження дерев, усі учасники вшанувань разом з духовними отцями зробили світлину на згадку про цю пам’ятну дату, коли 23 березня 1842 року о.Маркіян Шашкевич став парохом у Новосілках.

  Тепер посаджені деревця туї біля каплички асоціюватимуться у відвідувачів цього місця зі скорботою та  світлими спогадами про о.Маркіяна, а висаджений дуб – з його стійкістю та силою.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: