Ріпнівську початкову школу – не закриватимуть

Міський очільник Буської громади Ростислав Сліпець провів двогодинну розмову з мешканцями села Ріпнів, які побоюються, що сільську школу можуть закрити.

   Причиною побоювань став проєкт рішення сесії про трансформацію освітньої мережі, який був оприлюднений на сайті Буської міської ради. Там зазначено, що Ріпнівську початкову школу цьогоріч планують закрити. Схвильовані цієї ситуацією громада вирішила організувати схід села з міською владою, щоб зупинити закриття освітнього закладу.

   На схід села завітали міський голова Ростислав Сліпець, староста Оксана Заремба, волонтерка Іванна Михайлів, депутати Василь Кашуба, Андрій Дворянин, Павло Мех, батьки та молодь.

   Присутні мешканці зауважують, що сьогодні закриття багатьох шкіл прикривають освітньою реформою, необхідністю економії коштів та нібито низькою якістю освіти у малокомплектних школах. Та поки є 20 учнів, і держава виділяє на них субвенцію, школи намагаються втримувати, бо у сільській місцевості вважають: нема школи – нема села. Як не прикро, та інфраструктура більшості сіл складається з колишньої сільської ради, ФАПу, старенького клубу, і власне, школи. Причому остання відіграє роль чи не єдиного культурного осередку, рушія розвитку населеного пункту. Саме тому активні мешканці села Ріпнів виступили проти закриття школи, хоч деякі мешканці через певні розбіжності з керівництвом закладу, віддали своїх дітей до школи у с.Новий Милятин. Кажуть, там рівень освіти кращий, ніж який є у с.Ріпнів.

  Міський голова Ростислав Сліпець спілкуюсь з громадою запевнив, що цьогоріч школу не закриватимуть. Але зауважив, що подальше майбутнє школи залежить від її вчителів. Якщо вчителі будуть надавати потрібні знання дітям, то батьки не будуть віддавати своїх дітей в іншу школу. А будуть діти – буде існувати школа.

  «Зараз батьки зацікавлені в якісній освіті. Школа, яка має малу кількість учнів, не має перспектив для розвитку дитини. Наприклад, коли класи вчить одна або дві вчительки. Звичайно, що вкладати кошти у фінансування таких шкіл недоцільно. І є момент відносно соціалізації учнів – дитині, яка провчилася у класі з двома-трьома дітьми, а в п’ятий клас йде у школу у повноцінний клас, дуже важко адаптуватися, виникають проблеми з комунікацією», – пояснює Ростислав Сліпець.

  Також на сході села піднімались питання ремонту вбиральні у народному домі, функціонування опалення та пошук приміщення для медпункту.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: