Жодної торгівлі на ринках Бущини – усе продається в одному магазині

Сьогодні, під головуванням голови РДА Олега Коваля за участю голови районної ради Богдана Глови відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. 

На порядок денний було винесено два питання: про внесення змін до протоколу №10 від 24.03.2020року відповідно до постанови КМУ №239 від 25.03.2020 року та про розгляд звернення Директора КНП «Буська центральна районна лікарня» Володимира Замроза.

Оскільки на своєму останньому засідання Кабмін скасував заборону на діяльність закладів ветеринарної медицини та торгівлю ветпрепаратами і кормами на час карантину у зв’язку із коронавірусом, районна комісія повинна була внести зміни у свої документи та обговорити, як це відбуватиметься на практиці.

Голова Буської районної ради Богдан Глова запропонував на розгляд комісії дозволити торгівлю продуктами та засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку, зокрема на ринках Буського району, якщо на території ринку є облаштований в окремому приміщенні магазин з дотриманням усіх протиепідеміологічних заходів.

Богдан Глова свою пропозицію аргументував тим, що такий крок дасть змогу розвантажити супермаркети та відповідно розбавити скупчення людей лише в одних торгових точках. Проте, цю пропозицію щодо ринків не підтримали голова Буської районної державної адміністрації Олег Коваль, міський голова м. Буськ Ростислав Сліпець та начальник фінансового управління Буської РДА, голова фракції Блоку Петра Порошенка, депутат райради Михайло Постолюк, які вирішили підтримати пропозицію подальшого повного закриття всіх ринків району. Тобто жодної торгівлі на ринках, навіть дозволених Кабміном товарів. Дану торгівлю дозволити лише поза межами ринків у закритих магазинах.

Окрім цього Богдан Глова запропонував дозволити продаж в сільській місцевості побутової хімії, аргументуючи це тим, що дані товари застосовуються в плані дезінфекції, проте члени комісії окремо такої пропозиції не підтримали, пояснюючи це тим, що в селах все продається в одному магазині при реалізації продуктів.

В результаті комісія з надзвичайних ситуацій Буської РДА під головуванням голови РДА Олега Коваля підтримала реалізацію постанови Кабінету Міністрів України № 239 від 25 березня 2020 року, зокрема додатково дозволити торгувати засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку (однак не на ринках!).

По селах дозволили доставку окремо по приватних господарствах окремим транспортом кормів, пестицидів, агрохімікатів, насіння і садового матеріалу.

У другому питанні йшлось про розгляд звернення директора КНП «Буська центральна районна лікарня» Володимира Замроза про додаткове виділення коштів з резервного фонду районної казни КНП «Буська ЦРЛ» в сумі 150 тисяч гривень для виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-2019 на території Буського району. У свою чергу, начальник фінансового управління Буської РДА Михайло Постолюк виніс пропозицію комісії, щоб спочатку керівник медичного закладу надав звіт голові райдержадміністрації та в фінансове управління Буської райдержадміністрації щодо використання коштів які виділялись розпорядженням голови районної державної адміністрації №75 від 16.03.2020 року «Про виділення коштів з резервного фонду районного бюджету». І лише після отримання та опрацювання звіту від Комунального некомерційного підприємства Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» про використання коштів які виділялись з резервного фонду районного бюджету буде запропоновано додаткове виділення коштів з резервного фонду районного бюджету.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: