23 січня 2026 року виконавчий комітет Буської міської ради ухвалив рішення №18 «Про ліквідацію наслідків стихійного лиха у парку – пам’ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Буський парк».
Причиною розгляду питання стали наслідки негоди, внаслідок якої на території парку було повалено дерево породи ясен. За результатами обстеження від 21 січня 2026 року встановлено, що повалене дерево створює потенційну загрозу життю та здоров’ю відвідувачів, а також може ускладнювати пересування територією парку.
Виконком зобов’язав Буське міське комунальне підприємство до 31 січня 2026 року провести видалення поваленого дерева. Роботи мали відбутися з дотриманням вимог природоохоронного законодавства та правил безпеки, з огляду на те, що «Буський парк» є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.
Окрім безпосереднього видалення ясена, комунальникам було доручено впорядкувати територію після проведення робіт та вжити заходів для недопущення аварійних ситуацій у майбутньому.
Зазначимо, що «Буський парк» має статус пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Такі об’єкти перебувають під особливою охороною держави, а будь-які роботи на їх території здійснюються відповідно до визначених процедур.
Стихійні явища останніх років дедалі частіше завдають шкоди зеленим насадженням у громаді. За словами представників міської влади, оперативне реагування дозволяє мінімізувати ризики для мешканців та зберегти історичну й природну цінність парку.