У Буську районну лікарню передадуть відремонтований апарат ШВЛ

Буська центральна районна лікарня отримає один відремонтований апарат штучної вентиляції легень. 

Про це сьогодні стало відомо з брифінгу Львівської ОДА.

«Із початком пандемії стало зрозуміло, що не кожен апарат є у досконалому стані, тому ухвалили рішення зібрати базу даних наявних апаратів iVent. Нам вдалося у співпраці з усіма районними лікарнями сформувати перелік апаратів, тринадцять з яких потребують оновлення. Сьогодні ми отримали уже два із тих 13 апаратів. Відновлення апаратів ШВЛ не тимчасова річ, а дуже потрібна лікарням Львівщини для порятунку пацієнтів щодня, адже вони застосовуються у відділеннях інтенсивної терапії та реанімаціях, в окремих випадках – використовують спеціальні апарати ШВЛ для порятунку новонароджених», – розповів Народний депутат України Ростислав Тістик.

Ремонт одного апарату вартує 60 тисяч грн, тоді як на новий апарат доведеться витратити майже 800 тисяч гривень. Апарати передадуть у Буську та Самбірську ЦРЛ.

«Ми докладаємо всіх зусиль, аби систематично оновлювати метаріально-технічну базу медичних закладів, однак ми також маємо потребу в ремонті наявних засобів, термін служби яких уже налічує багато років. До боротьби із пандемією активно долучаються благодійники. Зношеність апаратів не дозволяла повноцінно забезпечувати респіраторну підтримку пацієнтів. Усі відремонтовані апарати – середнього класу, але для нас кожен апарат важливий. Такі апарати зможуть прослужити ще не один рік. Рано чи пізно Covid-19 закінчиться, а апарати можна буде використовувати для інших потреб», – наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Зараз в лікарнях області є понад 200 апаратів, які готові до роботи. Фахівці констатують, що попри зростання кількості пацієнтів, потреба у респіраторній підтримці низька.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: