Як у Буській районній раді пройшла «ювілейна» сесія

40 сесія Буської районної ради, що відбулась в середу 27 травня, яку провів голова районної ради Богдан Глова, була надзвичайно емоційною, але результативною

Задвір’я: у пошуках справедливості

Враховуючи ініціативу голови ради Богдана Глови, перше питання після затвердження порядку денного, розпочали з заслуховування інформації керівника Радехівської місцевої прокуратури про стан законності, боротьби із злочинністю на території Буського району. Доповів в.о. керівника Радехівської місцевої прокуратури Богдан Трояновський. Співдоповідач в. о. начальника Буського  відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області Микола Патинок.

Найбільше емоцій при розгляді цього питання викликала резонансна ситуація, що виникла в селі Задвір’я між працівниками поліції та місцевими мешканцями. Усім бажаючим представникам громадськості, які прибули з села Задвір’я, було надано право висловити свою думку та задати питання представникам правоохоронних органів. Головуючий сесії Богдан Глова звернувся до правоохоронних органів з проханням, щоб усі звернення представників громадськості були уважно розглянуті та враховані. Правда прокурор повідомив, що розслідування цієї справи передано Головному слідчому управлінню обласної прокуратури у Львівській області. Голова райради звернув увагу на недопустимості нецензурних висловів, особливо з боку представників поліції та інших органів влади, а також підняв питання про те, що громадяни мають право фіксувати дії поліції на відео, що в майбутньому може також слугувати доказом, а також наголосив на внутрішніх розслідуваннях можливих порушень.

Депутати підняли питання розслідування крадіжок та грабежів в Буському районі, кількість яких не зменшилась, а також проблему поширення наркотиків в районі.

  Враховуючи підняту проблематику питань, Буська районна рада у своєму рішенні зазначила:

  • В. о. керівника Радехівської місцевої прокуратури Б. Трояновському взяти під посилений контроль розслідування крадіжок і грабежів в Буському районі, а також проведення всебічного  та неупередженого розслідування резонансної ситуації, що виникла в селі Задвір’я між працівниками поліції та місцевими мешканцями.
  • Головному управлінню Національної поліції у Львівської області, Кам’янка-Бузькому відділу ГУ НП у Львівській області провести неупереджене внутрішнє розслідування можливого перевищення повноважень та порушення законності з боку працівників поліції в ситуації, що виникла в селі Задвір’я, Буського району між працівниками поліції і місцевими мешканцями, та притягнути винних до відповідальності включно зі звільненням з роботи винних  посадових осіб.

Бюджетний пиріг

Наступним питанням розглянуто про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2020 рік. Зокрема в цьому питанні виділили медицині 1816700 грн. Зокрема на співфінансування по капітальному ремонту приймального відділення Буської ЦРЛ 119200 грн., на яке вже виділено з обласного бюджету 1300000 грн., на ремонт пральні для облаштування «медицини катастроф» 420000 грн., на капітальний ремонт моргу 423500 грн., на закупівлю медичного апарату для проведення аналізів з реагентами 351000 грн., на інсулін для хворих на цукровий діабет 150000 грн. (плюс на цю потребу надійшла субвенція 400000 грн.), на довезення медичних працівників 183000 грн., на співфінансування закупівлі телемедичного обладнання для 7-ми амбулаторій Буського району 77000 (відповідно з державного 693000 грн.).  

Окрім цього, визначено субвенцію на премії медпрацівникам, які проводили тестування в сумі 404000. По факту станом на день проведення сесії наявні 222000 грн. 

По галузі освіти з районного бюджету на співфінансування по програмі Нова українська школа 203000 грн., на зарплату працівників ДЮСШ 115000, на тир ДЮСШ 130000 та автоматичні ворота 35000 грн., співфінансування «Реконструкція спортивного ядра та трибун стадіону Буської ДЮСШ в м. Буськ по вул, Київська, 15» 1800000 грн., співфінансування 10% на харчоблок ЗОШ№2 м. Буськ 11000 грн., що дасть можливість залучити з області до 100000 грн., на документацію по котельнях шкіл Тур’є, Сторонибаби 13500 грн., на ремонт підлоги садочку «Лелеченя» 120000 грн., на харчоблок садочку «Берізка» 298400 грн., на проект землеустрою школи с. Сторонибаби 12000 грн. З освітньої субвенції на санвузли школи с. Заводське 376500 грн.

Окрім цього, з районного бюджету на програми ДСНС 50000 грн., Федерації футболу 30000 грн., підтримки ГО «Пласт» 20000 грн., підтримки Спілки політв’язнів 10000 грн., програми  профілактики соціального сирітства 59000 грн., програми сприяння матеріального забезпечення засобами індивідуального захисту працівників відділення організації епідеміологічних досліджень 19700 грн. 

На програми розвитку культури та відновлення, збереження національної пам’яті 200000 грн. Підтримали депутати і видання книжки «Клекіт Буська».  

Також поступили цільові субвенції на ремонт доріг місцевого значення 3950000 грн. (де розпорядники місцеві ради), на відновлення лісів 100000 грн., на освітлення с. Гумнисько 399193 грн., на мікропроект с. Купче 17150 грн.  

З районного бюджету надали допомогу людям, які потребують складних операцій, переважно онкохворі на суму 85000 грн.

Прийняті важливі програми підтримки району

Внесли зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Буського району у яких додали нові об’єкти, що ремонтуватимуться у 2020 році.

Важливим питанням була підтримка підприємців, які орендують майно районної комунальної власності і не працювали під час карантину. Таких звільнили на час карантину (квітень, травень) від сплати орендної плати, ввівши оплату 1 грн. в місяць.

Внесення зміни до Соціальної програми «Національна стратегія профілактики соціального сирітства у 2019-2020 роках у Буському районі» у якій підтримали дитячий будинок сімейного типу, що в м. Буськ.

Прийняли районні програми: «Пільгове медичне забезпечення ветеранів війни в Афганістані на 2020 рік», «Комплексна програма інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам  терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Буського району на 2020 рік», «Програма технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Буського району на 2020 рік», «Програма покращення сервісу обслуговування платників податків Буського управління ГУ ДПС у Львівській області на 2020 рік», «Програма сприяння матеріального забезпечення засобами індивідуального захисту працівників відділення організації епідеміологічних досліджень Бродівського міжрайонного відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» на 2020 рік», «Програма розвитку культури Буського району на 2020 рік», «Програма відновлення, збереження національної пам’яті та протокольних заходів у Буському районі на 2020 рік».

Затвердили нову редакцію Положення про Буський районний Народний дім, внесли зміни до списку присяжних для Буського районного суду Львівської області, затвердили  проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів Боложинівської та Ожидівської сільських рад та розглянули багато інших питань.

Про актуальні звернення до державної центральної влади

Зокрема депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова щодо підтримки медичних працівників, звернення щодо недопущення прийняття подвійного громадянства (законопроект №2590) та підтримали звернення облради про недопущення прийняття законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України», згідно якого місто Буськ стає селищем, а Олесько селом.

Відповідно, сесія районної ради, не дивлячись на емоційні дискусії, була досить плідною, на якій було прийнято надзвичайно велику кількість важливих рішень.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: