Бущина розпочала святкування Дня прапора та Дня Незалежності України

Святкування Дня українського прапора та 29-ї річниці незалежності України розпочалось у Буську напередодні вихідних, з традиційної урочистої ходи у вишиванках. З блакитно-жовтим прапором в руках під звуки духового оркестру колона вирушила від народного дому до майдану Незалежності.

Вулицями міста пройшла святкова хода

Заходи розпочались на Майдані Незалежності. Ведуча Любов Огороднік запросила представника духовенства для спільної молитви за Україну та український народ.

Представники влади поклали квіти до стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та до пам’ятника Незалежності. Присутні вшанували пам’ять тих, хто поклав своє життя на вівтар незалежності нашої держави хвилиною мовчання. 

Урочисту церемонію підняття Державного Прапора України виконали голова районної державної адміністрації Олег Коваль, заступник голови Буської районної ради Роман Фурда, міський голова Ростислав Сліпець та наш земляк, учасник АТО Олександр Мошонкін.

Представники влади та учасники АТО

Кожен із них привітав надбужанську громаду з прийдешніми святами та відзначив, що проголошення незалежності стало закономірним результатом нашого історичного розвитку, спільною перемогою багатьох поколінь українців, які боролися й гинули за нашу національну ідентичність, державну самостійність і власний колір на політичній карті світу. Свою незалежність ми вибороли інтелектом, вибороли потом, вибороли кров’ю.

Під час заходу голова відокремленого підрозділу Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України» у Львівській області Олександр Мошонкін нагородив бойовою медалю «Захисник України» учасника війни на сході, солдата Любомира Гринюха. 

Вишиванки на різні вподобання

Заступник голови районної ради Роман Фурда також вручив посвідчення та нагрудні знаки «Почесний громадянин Буського району» двом мешканцям району: Жолновичу Володимиру Петровичу, жителю смт.Олесько, активному громадському діячу, організатору Пластового руху в Буському районі, депутату Львівської обласної ради I-го демократичного скликання, засновнику Буської гімназії ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І. Франка та Кицу Володимиру Любомировичу, жителю м. Буськ, першому майстру спорту з легкої атлетики Буської ДЮСШ, члену збірної команди України з легкої атлетики, багаторазовому переможцю чемпіонатів України з легкої атлетики на дистанціях 800 м, 1500 м, 3000 м та 5000 м, срібному призеру чемпіонату СНД та країн Балтії на дистанції 800 та 1500 м, неодноразовому учаснику чемпіонатів Європи з легкої атлетики.

Володимир Киц із своїм тренером Михайлом Гаєвським

Нагороду для Володимира Жолновича, який не зміг прибути на вручення, було передано його доньці Наталії, а Володимир Киц отримав нагрудний знак і посвідчення особисто.

За зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм і відданість справі, досягнення значних показників у службі було нагороджено працівників Буського РВ та 14 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Львівській області пожежників-рятувальників Василя Цапа, Миколу Бая, їхнього начальника Андрія Полішка та головного інспектора Андрія Піджарка.

З музичним дарунком – піснею про Україну виступив дует у складі Вікторії Підгірної та Стефанії Панкевич.

Завершився захід спільним виконанням церковного гімну України «Боже єдиний, великий…».

А тим часом, у населених пунктах району з нагоди святкування розпочались патріотичні флешмоби від працівників культури.

Текст і фото: Роман МАТВІЮК

Advertisement
Поділитись у соцмережах: