У Буському районі відзначили День Гідності та Свободи

У Буському районі напередодні Дня Гідності та Свободи пройшли пам’ятні заходи на знак поваги до людей, які сім років тому стали на захист демократичних цінностей і європейського майбутнього країни.

Пам’ятний захід, присвячений Дню Гідності та Свободи відбувся у Буську традиційно біля меморіальної стели Героїв Небесної Сотні. Віддати шану героям прийшло керівництво Бущини на чолі з міським головою Ростиславом Сліпцем, головою Буської РДА Олегом Ковалем, головою Буської районної ради Богданом Гловою, першим заступником голови РДА Богданом Гринишином, заступником Тарасом Думою та заступником голови Буської районної ради Романом Фурдою, а також військові, волонтери та небайдужі містяни. Присутні урочисто поклали квіти до меморіалу загиблим.

Учасники акції хвилиною мовчання вшанували усіх українців, які загинули та військовослужбовців, які полягли від рук російських терористів, захищаючи територіальну цілісність України на сході нашої держави.

Ведуча заходу – Любов Огороднік пригадала події семирічної давності. Революція Гідності, масштабний рух опору народу проти злочинного режиму, розпочалася із мирних протестів. Громадяни, здебільшого студенти, які вийшли на головну площу столиці 21 листопада 2013 року, в такий спосіб виразили своє непогодження із рішенням тодішньої влади не підписувати Угоду про Євроінтеграцію. А після силового розгону мітингувальників 30 листопада 2013 року на Майдан у Києві вийшли вже тисячі українців.

Перед присутніми слово мав міський голова Ростислав Сліпець. Він відзначили, що події Євромайдану змінили країну, боротьба народу за гідність, незалежність та територіальну цілісність продовжилася і триває досі. Українські військові, бійці Національної гвардії, силових структур, добровольці-патріоти продовжують боронити східні області країни від окупанта та проросійських найманців.

Про свою дочку-Героїню Майдану Ольгу Буру розповіла присутнім її мати, згадуючи тодішні події.

Завершився захід виконанням пісні «Боже, Україну храни!» та запаленням свічки пам’яті за Героями Небесної Сотні та бійцями, що загинули, захищаючи Україну.

Опісля керівництво району вшанувало пам’ять Василя Кука у смт.Красне та відвідали могилу Героїні України, активної учасниці Євромайдану із с.Ріпнів Ольги Бурої.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: