На Бущині ліквідують відділ медицини катастроф

З нового року у Буському районі бригаду екстреної медицини та медицини катастроф приєднають до швидкої допомоги 103.

  Про це повідомили працівники Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф.

  За їхніми словами, з нового року ліквідують відділ медицини катастроф, який складається з 7 бригад. Зокрема 3 бригади працюють безпосередньо у Львові, а 4 – в області у Новояворіському, Жовківському, Миколаївському і Буському районах. Їх усіх планують приєднати до швидкої медичної допомоги “103”.

  Цей відділ створили до Євро-2012, саме їхні бригади чергували на трасах європейського значення. Крім цього, в центрі екстреної медицини та медицини катастроф працює 70 чоловік, які обслуговують віп-персон, які охороняються державою та займаються важкими випадками ДТП.

  “З нового року нас ліквідовують і приєднують до 103-швидкої. На запитання для чого, нам відповіли, що немає сенсу тримати ще одного старшого фельдшера, який нас табелює та складає графіки. Тобто, це роблять заради економії грошей, щоб був лише один старший фельдшер, який буде обслуговувати місто Львів і наше відділення”, – пояснили медики.

  Як пояснили працівникам, таке рішення прийняв керівник установи спільно з Департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА, однак конкретної причини ліквідації відділенням медикам не назвали. Крім того, досі немає внутрішнього штатного розпису.

  “В нас були автомобілі класу С, які забезпечені дихальним апаратом та іншим важливим обладнанням, але зараз нам дали автомобілі класу В, а ці кращі автомобілі зараз просто стоять, їх не використовують. Ми маємо в машині і подушки і постіль. В нас зовсім інша специфіка роботи, ніж в швидкої. Вони вийшли відпрацювали і пішли, а ми в любий час можемо виїхати в Київ, нам поступить виклик про перевезення чи дитини чи хворого, і навіть перевезення в районах, наприклад з аварії, і навіть Львову ми допомагаємо з серйозними аваріями”, – додали медики.

  Вчора працівники екстреної медичної допомоги пікетували Львівську ОДА через заборгованість із виплатою премій до заробітньої плати, які їм затримують уже кілька місяців. Загалом працівникам заборгували майже 20 млн грн. 

  “Ці надбавки видають людям, які навіть не мають ніякого відношення до виїзду до хворих. Вони сидять в кабінетах і отримують 50-100% до зарплати, які їм дає адміністрація, і ще й отримують наші кошти медиків, оті що медики, водії чи диспетчерський відділ. Ті, що працюють на зміні і не мають відношення до виїзду бригад, також отримують”, – зазначили працівники.

  Лікарі також розповіли, що їм не виділяють форми та взуття, а технічне забезпечення в неналежному стані, тому не розуміють куди скеровують заборговані кошти.

Поділитись у соцмережах: