Спростовуємо міфи щодо майна та фінансів Буської РДА

Зараз з ким не спілкуєшся, усі доводять свою правоту, при цьому забувають, що мова йде не про приватне майно, а державне чи комунальне майно.

Так, як ми знаємо, що зараз проходить період реогранізацій всіх РДА на території Украни шляхом приєднання до державних адміністрацій, які визначені як центральні, ми маємо ситуацію, що Буська РДА припинила своє існування, приєднавшись до Золочівської РДА.

За останні декілька днів гостро постало питання щодо передачі майна Буської РДА правонаступнику, а саме –  Золочівській РДА. Через це виникло чимало розмов, що з кабінетів Буської РДА вантажівками Золочівської РДА були вивезли всі меблі, оргтехніку, жалюзі, та навіть вигадують, що й розетки забрали.

Звідки виникли такі чутки? Справді, представники Золочівської РДА приїжджали до Буської РДА за майном, оскільки є його правонаступником. Відомо, що раніше штат Золочівської РДА складав більше 80 осіб, тепер збільшився до 113 штатних одиниць, відповідно виникла потреба у забезпечені людей облаштованими робочими місцями і оргтехнікою.

Згідно законодавства, до новоутворених районних державних адміністрацій у порядку правонаступництва переходять майнові права на нерухомі та рухомі речі районних державних адміністрацій, які ліквідовуються.

Тому як правонаступник, Золочівська РДА забрала частину оргтехніки та меблів для забезпечення своїх працівників належними умовами праці. Звичайно, що ця процедура проходить болісно, бо з одного району майно переходить в інший, тому породила безліч звинувачень між органами влади та органами місцевого самоврядування.

Сама процедура передачі майна проходить наступним чином: робляться передавальні акти, де по опису передаються пронумеровані столи, крісла, оргтехніка тощо.

Насправді кабінети Буської РДА, яка в процесі ліквідації, не стоять порожні, як подейкують. З усіх кабінетів, лише з кабінету колишнього голови РДА забрали столи, стінку та крісла, в інших – десь забрані деякі меблі, а оргтехніка – залишається, та навпаки.

Крім того, частина оргтехніки зберігаються і використовується місцевими новоутвореними громадами, музичною школою, Буською та Олеською лікарнями та військкоматом.

Зазначимо, що крім питання майна, ще поставало питання перехідних залишків районного бюджету до Золочівського районного бюджету.

Ситуацію прояснив колишній начальник фінансового управління Буської РДА, а нині, начальник фінансового управління Буської міської ради Михайло Постолюк:

«Були дві суми: 16 млн грн та 15,5 млн грн. Почну з 15,5 млн грн – це кошти освітньої субвенції, які були розподілені між новоутвореними громадами. Фінансовим управлінням Буської РДА частину коштів перераховано до Красненської громади, та частину до Буської громади, відповідно до кількості дітей, які увійшли в ту чи іншу громаду. Щодо 16 млн грн коштів загального фонду, то згідно, прийнятого законодавства щодо ліквідації районів, кошти перейшли до Золочівського району. Спільно з міським головою Ростиславом Сліпцем, Красненським селищним головою Романом Фурдою їздили на зустріч до голови Золочівської РДА та райради, де за результатами розмови вдалось «відвоювати» 5 млн грн. Тобто, з 16 млн грн вони погодили віддати 5 млн. Вже є рішення сесії: 3 млн грн – Буській ТГ, 2 млн грн – Красненській ТГ. Решту, 11 млн грн нам не віддали.

Звідки виникли 16 млн грн? Я вже пояснював на останній сесії Буської міської ради: 5 млн грн склались залишки по відділі освіти, які не були використані за бюджетний рік, 2 млн грн – обороно-касова готівка, яка згідно бюджетного законодавства, не могла бути використана, 5 млн грн – це кошти перевиконання за грудень місяць, які ми апріорі не могли розподілити, бо сесія Буської районної ради не могла бути скликана, оскільки 2  грудня депутати Буської районної ради втратили свої повноваження у зв’язку із новообраною Золочівською райрадою, близько мільйона – невикористанні кошти з Соколівської амбулаторії, 2 млн грн залишилось із оборотних залишків, які не були освоєні на декількох об’єктах. О так в сумі набралось аж 16 млн грн.

Не секрет, що Золочівська районна рада немає джерел доходів, тому щоб утримувати свій апарат для виплати заробітної плати зарезервували на наступний рік тих 11 млн грн, які не віддали. Ось і все пояснення», – розповів Михайло Постолюк.

Отож, маємо надію, що по питанню майна та фінансого характеру між органами державної влади та органами місцевого самоврядування буде поставлена крапка. І почнеться злагоджена співпраця, яка сприятиме ефективному використанню майна та фінансів на благо не лише новоутвореної Золочівської РДА, але й територіальних громад.

Поділитись у соцмережах: