На Бущині триває вакцинація мешканців від COVID-19

Наразі на території Буської та Красненської громад провакциновано трохи більше 17 тисяч осіб. Яка нині ситуація у нашому краї з поширенням небезпечної для життя хвороби, і що робиться, аби призупинити цей заразний процес – про це розповіла
заступниця директора КНП «Буська ЦРЛ» Анна МІХНЕВИЧ:

   Ситуація неоднозначна: на даний час йде покращення, та не варто розслаблятися, щодня чимало звернень хворих. В стаціонарі при потужності на 80 ліжок є госпіталізовано 90 хворих, це означає, що є потенціал на забезпечення ліжкомісць в Буській лікарні. Аби зупинити захворюваність закликаємо усіх вакцинуватись. На території двох громад Бущини провакциновано лише 17 тисяч 88 осіб, чесно кажучи, ми не є одними із кращих в області по темпах вакцинації. Люди продовжують нехтувати здоров’ям та ведуться на різні антивакцинаторські повідомлення.

   Для зручності людей розроблено на території КНП «Буська ЦРЛ» графік вакцинації. Бригади медичних працівників щоденно з 11:00 до 13:00 год. в приміщенні Буського народному дому проводять вакцинацію тими вакцинами, які є в наявності, це Pfizer, CoronaVac, Moderna, AstraZeneca (по передньому записі). Також з 13:00 год. в актовому залі Буської лікарні цими вакцинами також можна вакцинуватись. Загалом на території Буської та Красненської громад задіяні 12 бригад медичних працівників, які здійснюють вакцинацію населення. Зокрема, згідно затвердженого графіку, проводять вакцинацію у приміщеннях ФАПів населених пунктів. На вихідних з 11:00 до 14:00 год. в приміщенні Буського народного дому, без попереднього запису там можна вакцинуватись, при собі мати документ, що підтверджує особу. Також щодня сімейні лікарі вакцинують вакциною CoronaVac, тому що ця вакцина є однодозна і при зверненні людини її можуть без проблем вакцинувати. Тобто, як бачимо, варіантів багато. Хочу нагадати, що особи, які вакцинувались першою дозою, не забували з’являтися на другу, оскільки у лікарів немає можливості всіх обдзвонювати і про це нагадувати. На Бущині понад дві тисячі не провакциновані другою дозою.

    Ті, хто зразу вакцинувався першою чи другою дозою, можуть отримати довідку. Працівники медичної бригади на місці її випишуть. Також можна скачати додаток ДІЯ на мобільний телефон і отримати всю інформацію про свою вакцинацію. На порталі ДІЯ можна покроково згенерувати з QR-кодом сертифікат або звернутись за його отриманням до сімейного лікарня, але зазначу, що до цього відноситись треба з розумінням. На сьогодні лікарі є завантаженими, тому прохання замовляти сертифікат за день-два наперед, почекати трішки, а не відразу наполягати на його видачі. Часто є технічні причини, система буває завантажена і неможливо накласти цифровий підпис. Варіантів для отримання сертифікатів є чимало.

   Часто запитують люди, коли їм можна вакцинуватись, якщо вони нещодавно перехворіли на коронавірус і не були вакциновані? Відповідаю, що всі хто захворів (підтверджено ПЛР-тестом) з 15 листопада цього року і звернулись до лікаря, який вніс дані про захворювання в систему, можуть вакцинуватись лише на 28 день після перенесення захворювання, відтермінування з цього дня може бути лише до 90 днів. Саме відтермінування вакцинації не є обов’язковим і не забороняє пацієнту вакцинуватись.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: