На Бущині відзначили День музеїв та вишиванки

У Буській та Красненській ТГ відзначили Міжнародний день музеїв та свято вишиванки екскурсією, виставками та флешмобами.

   Приміром, у Буській ТГ по древньому місту Буськ безкоштовну пізнавальну екскурсію провела краєзнавець-екскурсовод Людмила Ціхоцька. Серед відвідувачів було чимало переселенців. Харків’яни, кияни, дніпряни з цікавістю слухали її розповідь, познайомились із історико-культурним надбанням лелечого краю.

   Під час екскурсії містом гості мали нагоду побувати у підземеллі Шомпетерівки, почути історію палацу Бадені і їх власників, відвідати костел св.Станіслава, побувати в середині Синагоги, помилуватись площею Ринок та інше. Загалом майже дві години захоплюючої подорожі та цікавих фактів.

   У Красненській ТГ в приміщенні музею Софії Каррафи-Корбут провели тематичну виставку.

  Наступного дня у громадах відзначили Свято Вишиванки. У населених пунктах проводили різноманітні флешмоби, робили світлини у вишиванках та розповідали історію вишиванки.

  У Буській та в Красненській ТГ працівники рад вийшли на традиційне загальне фото у різнобарвних українських вишиванках. Далі урочистості проходили біля Буського міського Народного дому. Поруч з ним – пам’ятник Тарасу Шевченку, якого вперше одягнули у вишиванку. Пісенні дарунки гостям звучали від творчих колективів громади.

   Свою урочисту програму підготували і працівники культури Красненської ТГ. Біля пам’ятника Тарасу Шевченку розпочався патріотичний флешмоб, який далі продовжився у привокзальному парку, де вищезгадані працівники разом з мешканцями та гостями громади плели орнамент нації. Танцювальні колективи громади подарували присутнім заряд енергії та радості. Красненська селина рада подякувала захисникам за безпеку та можливість одягнути вишиванку.

  Попри складну ситуацію в країні, ми повинні усі пам’ятати, що народна вишиванка – це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе диво наступним поколінням.  

Advertisement
Поділитись у соцмережах: