В с.Переволочно відбудували церкву, яка згоріла, ймовірно, через підпал

24 червня 2012 рік, с.Переволочно… Саме цього дня було здійснено освячення місця побудови та закладено камінь під будівництво нової церкви, яка вже сім років стоїть на місці пам’ятки архітектури XVII ст. – дерев’яної церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці, що згоріла у ніч з 24 на 25 квітня 2011 року.  

  Десять років тому відбулась Архієрейська Свята Літургія, яку провів за участю священиків Олеського деканату єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Михаїл Колтун. Тоді після Літургії був проведений чин освячення місця побудови та закладено камінь під будівництво нової церкви.

  Зазначимо, що дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) згоріла у ніч на 25 квітня 2011 року, ймовірно через підпал. Сама церква була перенесена до с.Переволочна з с.Ярославця у 1754 р. Богослужіння в ній відбувалися до 1960 р., коли вона була закрита радянською владою і перетворена на краєзнавчий музей. 1988 р. її відкрили для богослужінь.

  За тодішніми свідченнями отця Степана та мешканців села, першою почала горіти дзвіниця, разом з нею і церква. Люди впевнені, що це був навмисний підпал. По-перше, як розповіли селяни, вітер був незначний і дув в протилежний бік від церкви, тому вогонь із дзвіниці, що була розташована за десять метрів від храму, не міг перекинутись. «До того ж святиня почала горіти знизу і, що дивно, практично одразу зсередини, – з жалем розповіли селяни. – Пожежні вже нічого не змогли врятувати». Крім цього, у сейфі знайшли лише обгорілі документи і жодного сліду грошей, які там зберігались.

   Ми зателефонували до отця Степана. Він розповів, що у храмі був безцінний іконостас, якого більше ніде не зустрінете. Згоріли ікони, старовинна Євангелія, метричні записи… усе. Церква і дзвіниця були оброблені спецзасобами, електрика прокладена належним чином, будь-яке недбале поводження з вогнем теж виключається. На жаль, слідство так і не знайшло причину, чи винних, у пожежі.

  Йшли роки…З вірою Господа, з підтримкою Матінки Божої люди об’єднались і відбудували святиню. Це говорить про те, що якщо люди разом, якщо вони вірять і в серці є Бог, то можна справитись із справжніми викликами і труднощами. Новозбудований храм відкрив свої двері у 2015 році – просторий і величний. Громада переконана – він є великим і далеко не останнім здобутком місцевої громади.

Роман МАТВІЮК

Поділитись у соцмережах: