Як у Хотині намагаються забезпечити житлом працівників релокованих підприємств

У колишньому освітньому закладі Хотинської міської громади Чернівецької області, проводять ремонтні роботи для поселення близько 70 вимушено перемішених осіб, які є працівниками релокованих підприємств та людей з інвалідністю чи іншими соцкатегоріями, які втратили власні домівки через війну. Тут до вересня планують облаштувати 17 комфортабельних кімнат, обладнаними санвузлами, бойлерами та електроопаленням.

Як розповіла начальниця відділу економічного розвитку та міжнародного співробітництва міськради Любов Петрова, ще минулого року у комунальних приміщеннях ради, завдяки субвенції Мінсоцполітики, планували облаштувати притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, та війна внесла свої корективи: відійшов коронавірус, а з ним, як не дивно, випадки домашнього насильства. В одному із приміщень вже проживають ВПО релокованих підприємств, а в другому, що поруч, тривають ремонті роботи по облаштуванню 17 кімнат. Благо, що допомагають постійні міжнародні партнери USAID, DOBRE та інші.

  Поки тривають внутрішні роботи у кімнатах, вже закуплено будматеріали для ремонту фасаду та даху. Завершено ремонт спільної кухні, де будуть розміщені закуплені холодильники, бойлери, пральні машини. Кожна кімната матиме окремий вхід, туалет, душ, нові ліжка, матраци, подушки, постільну білизну, а також сучасні меблі.

  «Ми зацікавлені у релокації бізнесу на нашій території, адже підприємства сплачуватимуть податки та наповнюватимуть бюджет,зазначає Хотинський міський голова Андрій Дранчук. – А це – економічний розвиток регіону. Тому ми хочемо надати можливість людям не лише працювати у нас, але й де проживати. Зараз багато підприємств виїжджають із зони бойових дій і не мають місця, де б їхні працівники розмістились, відтак змушені припиняти діяльність. Це – і втрачені можливості для громади, і для держави. Робимо у себе все можливе, щоб прийняти і зберегти бізнес».

 Загалом, від початку повномасштабної війни на територію Хотинської громади переїхало шість підприємств. Одні з найбільших виробник велосипедів «Велотрейд» та розеток «Еліксель». Усі  вони потенційно розглядають будівництво своїх підприємств на території індустріального парку «Хотин Invest», яке нещодавно Кабінетом Міністрів України було включено до Реєстру індустріальних парків.

   Варто нагадати, що на початку березня уряд України запустив програму релокації бізнесу – допомоги підприємства виїхати в більш безпечні регіони України. Учасником програми може бути будь-яке підприємство, подавши заявку на сайті «Прозорро.Продажі».

  Перевезення здійснюють безкоштовно «Укрзалізниця» та «Укрпошта», яка відповідає за підвезення обладнання до залізничної станції, а також забезпечує оперативне проходження блокпостів, оформлює транспортні накладні.

Роман МАТВІЮК, фото автора

Матеріал підготовлений за сприяння Харківського пресклубу в рамках проекту «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа», реалізованого за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Поділитись у соцмережах: