Буськ святкуватиме 925-річчя

Цьогоріч, у неділю, 2 жовтня, стародавній Буськ відзначатиме з дня першої документальної згадки у літописі «Повість минулих літ» 925-річчя. У місті відбудуться невеликі урочисті заходи.

   Відтак, розпочнеться святкування із Богослужіння у храмах міста. Опісля, о 10:00 год. на території ДЮСШ стартуватиме традиційний турнір з міні-футболу серед команд вулиць міста та турнір з волейболу серед чоловічих команд, о 12:00 год. – легкоатлетичні змагання. З 15:00 до 17:00 годині в міському скверику проходитиме благодійний концерт на підтримку ЗСУ; виставка-конкурс малюнків та фоторобіт; арт-майданчик для дітей “Малюнок Герою”, благодійний ярмарок. 

  Завершаться заходи переглядом фільму “DZIDZIO Контрабас” в Буському міському народному домі. Початок сеансу о 18:00 год.

   Варто відзначити, що літочислення історії міста прийнято рахувати з дня першої документальної згадки про нього в 1097 році Нестором Літописцем у літописі «Повість минулих літ». Хоча, як свідчать щорічні розкопки археологічних експедицій під керівництвом науковця Петра Довганя, перші поселення на території сучасного Буська були ще в 4-6 століттях. Тому можна з впевненістю говорити, що Буськ – одне з найдавніших міст Київської Русі та є ровесником нашої столиці міста Київ і на кілька століть старшим від столиці Галичини міста Львова. Саме в Буську почала працювати перша папірня – найдавніша з-поміж 146 відомих в Україні мануфактур із виробництва паперу, побудована у 1539–1541. На її папері було надруковано Острозьку біблію (1581 р.) та «Апостол» Івана Федоровича (Федорова) 1574 р.). У 1411 році Буськ в числі перших міст Галичини отримав Магдебурзьке право.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: