На Бущині люди схвильовані, бо відчувають у повітрі різкий запах аміаку

У суботу, 28 березня, близько 22 години, поліція отримала декілька звернень від мешканців Красного та с.Мармузовичі про те, що вони відчувають різкий запах невідомої речовини та подразнення дихальних шляхів.

Люди помітили техніку, яка на землях орендаторів агрокомпанії «Західний Буг», здійснює роботи з аміаком, що могло ймовірно привести до утворення в повітрі специфічного запаху.

Встановлено, що 28 березня, розпочались роботи по внесенню рідкого аміаку в грунт на землях Андріївської сільської ради, що орендує агрокомпанія «Західний Буг». Роботи виконує фірма «Азот Агросервіс», яка зареєстрована у Хмельницькій області. З цією фірмою «Західний Буг» уклав договір на роботи щодо внесення в ґрунт безводного аміаку. Орієнтовно роботи триватимуть 4 дні, залежно від погодніх умов.

Звідки в повітрі виник специфічний запах, працівники і керівництво фірми ніяк не змогло пояснити. І переконують, що всі роботи проводяться згідно технологічного процесу.  

На прохання пред’явити документи, щодо даних робіт, ніхто із бригадирів не зміг. Хоча такі копії документів вони зобов’язані мати на місці! Зателефонувавши до керівника фірми з проханням надіслати онлайн документи для перевірки, той відмовився, мовляв, знаходиться в іншому кінці України і зможе надати документи в понеділок, або відповісти на інформаційний запит. Сьогодні журналісти декілька разів телефонували до керівника, але він трубку не піднімає.

Експерт ДЗІ відділу досліджень ринків хімічної промисловості та фармацевтичної сировини Володимир Гресь каже, що ймовірним джерелом запаху можливо є недостатня герметичність вузлів під час технологічного процесу перекачки безводного аміаку з ємності автоцистерни в іншу ємність, що могло спричинити в повітрі нестепний запах.

«Безводний аміак – дуже токсична і отруйна речовина. За рахунок швидкої реакції з вологою виділяється велика кількість тепла, що може призвести до опіку у живих організмів, – каже експерт. – Через недотримання правил безпеки внесення азотних добрив може супроводжуватися такими поширеними травмами як опіки та отруєння організму людини, яка випадково вдихнула випари аміаку та ураження людей, які обслуговують обладнання».

Наразі обставини події з’ясовують у поліції.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: