Підприємці Бущини просять дозволити на ринках відкрити продуктові магазини

Біля двадцяти підприємців з Буська та Красного звернулись до керівництва району з проханням дати їм дозвіл відкрити свої продуктові магазини на ринках для реалізації продукції, яка, за їх словами, починає псуватись, через це можуть понести чималі збитки.

Дане звернення підприємців розглядалось на позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Про що навіть не проінформували журналістів, що є черговим фактом того, що в РДА хочуть рішення приймати «під шумок». Про засідання ми дізнались випадково за півгодини до заходу, відразу вирушили, щоб висвітлити весь перебіг даного обговорення, яке є суспільно-важливою інформацією для населення!

За словами голови Буської РДА Олега Коваля, вчора група підприємців, які мають магазини на території Красненського та Буського ринків звернулись із листом про надання дозволу щодо продажу продовольчих продуктів, оскільки, запевняють, що постанова Кабінету Міністрів України дозволяє продаж цієї групи товарів. Також підприємці занепокоєні, що карантин продовжили, через що, їхня продукція починає псуватись. В свою чергу підприємці пообіцяли виконувати всі санітарно-епідеміологічні вимоги в умовах карантину.

Завідувач Бродівським міжрайонним відділом Державної установи «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Василь Шевчук розповів, що існують певні правила, як ринок має працювати в умовах карантину. Зокрема, він навів приклад львівського ринку «Шувар», який спільно з міською радою розробили певний перелік санітарно-епідеміологічних вимог, які регламентують роботу підприємців та адміністрації ринку в нинішніх умовах карантину.

«Ці правила попереджають можливість зараження, передачі і попадання хворої людини на територію ринку, – розповідає Василь Шевчук. – Зачитаю декілька вимог, які вимагаються у підприємців: забезпечити наявність респіраторних масок одноразового використання в кількості не менше 5 штук (або одного багаторазового респіратора) на одного працівника на день; забезпечити наявність антисептичних засобів для дезінформації рук працівників; забезпечити кожного працівника рукавичками. Рукавички для розрахунку і для пакування продуктів – мають бути різними. Продавець повинен постійно мати дві пари рукавиць – для розрахунку і окремо для продуктів харчування; забезпечити дистанцію від продавців до покупців не менше 2 метрів; ведення контролю здоров’я, як власного так і своїх працівників. Перед початком робочого дня здійснювати заміри температури тіла, і у випадку температури тіла вище 37,1 градусів, а також за наявністю таких симптомів як кашель, нежить, чхання, слабкість, біль у м’язах – не приступати до роботи особисто/ не допускати таких працівників до роботи, рекомендувавши їх повернутись до дому та звернутись до сімейного лікаря. Щоденно розписуватись в журналах перевірки стану здоров’я, які веде адміністрація ринку «Шувар» та нести персональну відповідальність за достовірність наданої інформації».

І додає пан Шевчук, які вимоги має проводити Адміністрація ринку:

– Перед входом на ринок розмістити оголошення з рекомендаціями всім відвідувачам одягати маски та користуватись дезінфікуючими антисептичними засобами для рук; ведення контролю здоров’я, як власного так і своїх працівників. Перед початком робочого дня здійснювати заміри температури тіла, і у випадку температури тіла вище 37,1 градусів, а також за наявністю таких симптомів як кашель, нежить, чхання, слабкість, біль у м’язах – не приступати до роботи особисто/ не допускати таких працівників до роботи, рекомендувавши їх повернутись до дому та звернутись до сімейного лікаря. На територію ринку запускати до 10-20 осіб».

На думку членів комісії надбужанські підприємці можуть стикнутись з проблемою: де взяти маски, дезінфікуючі антисептичні засоби захисту, бо їх потрібно буде чимало.

Голова Буської районної ради Богдан Глова нагадав, що раніше на розгляд комісії виносив питання дозволити торгівлю продуктами та засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку, зокрема на ринках Буського району, ЯКЩО на території ринку є облаштований в окремому приміщенні магазин з дотриманням усіх протиепідеміологічних заходів. Це б дало змогу розвантажити супермаркети та відповідно розбавити скупчення людей лише в одних торгових точках. Проте, цю пропозицію щодо ринків тоді не підтримали члени комісії.

Представник ринку КП «Галвет» Ярослав Сисун зізнається, що всі ці вищеперелічені правила, які застосовуються на ринку «Шувар» можна забезпечити і в Буську, але, на його думку, тоді може виникнути конфлікт між підприємцями, що одним дозволили, а другим з іншими товарами заборонили.

«За відкриття магазинів на ринку виступає біля 10 підприємців, – каже представник ринку. – Я з ними мав розмову. Ми йдемо на зустріч підприємцям, відмінили для них плату за оренду і навіть дозволили заїзд на задній двір ринку машин, які забирають із магазинів свій товар, а далі його реалізовують через мережу Інтернет, або здійснюють адресну доставку».

Директор ТзОВ «Виробничок» Олег Гутовський вважає, що в Красному адміністрація ринку не зможе проконтролювати процес правил, які застосовують на ринку «Шувар» у Львові.

«Ми за те, щоб підприємці працювали, але ми не можем брати на себе особисту відповідальність за дотримання санітарно-епідеміологічних вимог», – заявив представник Красненського ринку.

Керівник КН «Буська ЦРЛ» Володимир Замроз висловився категорично проти відкриття магазинів на ринку, бо, на його думку, якщо в районі будуть підтверджені хворі на вірус, хто понесене відповідальність.

Міський голова Буська Ростислав Сліпець наголосив, що місцева влада повинна слідувати постанові Кабміну, яка чітко говорить про закриття ринків.

«Відкривати не варто, адже лише так можна убезпечити людей від поширення інфекції коронавірусу», – вважає міський голова.

На своєму засіданні члени комісії заслухавши керівників ринку, які висловились за те, що не готові до відкриття магазинів, вирішили прийняти рішення продовжити заборону торгівлі на ринках району до 24 квітня.

Один із власників магазину на ринку телефоном журналістам пояснив чому виступає за відкриття на ринку продуктових магазинів: «Ми готові дотримуватись всіх протиепідеміологічних заходів, бо розуміємо ситуацію в країні. Влада замість того, щоб допомагати, нам заважає. Люди залишились без роботи. Підприємці втрачають чималі збитки. Боюсь, що після карантину малий і середній бізнес зникне в країні. Всі знають, що на ринку в магазинах ціни є нижчими, ніж у супермаркетах, а конкуренція – це завжди вигідно для споживача. Соціальне невдоволення наростає. Відкриття продуктових магазинів на ринку – це змога пом’якшити фінансовий удар наших мешканців, змушених нині скуповуватись винятково у супермаркетах. З наближанням Великодніх свят, попит на продукти зросте і всім доведеться ходити в супермаркети з корвалолом і заспокійливим. Скажу, що я особисто згоден вийти хоча б на декілька днів, щоб показати, як дотримуватимусь норм і вимог з дезінфекції. А влада б тоді вирішувала, чи давати дозвіл на продовження торгівлі».

Ми подали найголовніші висловлювання, а далі залишаємо тему на обговорення громадськості.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: