Про ситуацію в селі Задвір’я, злочинність, землю та присяжних…

Сьогодні 22 травня відбулось засідання постійної депутатської комісії Буської районної ради з питань законності, регламенту, співпраці зі Збройними силами України, екологічної безпеки, АПК, врегулювання майнових відносин у сільському господарстві (голова Ігор Мураль) за участю голови Буської районної Богдана Глови, заступника голови Романа Фурди та заступника керівника Радехівської місцевої (міжрайонної) прокуратури Романа Левицького.

Оскільки, згідно розпорядження голови Буської районної ради, на сесію районної ради першим питанням включено заслуховування інформації керівника Радехівської місцевої прокуратури про стан законності, боротьби із злочинністю на території Буського району, комісія першим розглянула дане питання.

Задвір’я: у пошуках відповідей на доленості питання

Голова райради Богдан Глова запропонував розпочати з ситуації в селі Задвір’я, де виникла конфліктна ситуація між працівниками поліції та місцевими жителями. Представник прокуратури повідомив про те, що дана справа передана на розслідування до головного слідчого управління прокуратури Львівської області. Богдан Глова вніс пропозицію у виступі керівника прокуратури на сесії ради значну увагу приділити подіям у селі Задвір’я повідомивши про дану ситуацію максимально об’єктивно. Також було повідомлено, що результатів аналізів водія на алкоголь поки немає, оскільки для громадськості важливо чи був водій в стані сп’яніння, чи усе почалось з лампочки над номером, яка не світила. Хоча представник поліції повідомив, що причиною приїзду поліції у даній ситуації стало звернення місцевого жителя про пошкодження майна, де були орієнтування на певний автомобіль і відповідно зупиняли на їх погляд підозрілі авто, а в даному випадку ще й номер не освітлювався, а що було далі ми знаємо.

Окрім цього, Богдан Глова підняв питання дозволу проведення відеозйомки дій працівників поліції будь-яким громадянином, відносно якого такі дії проводяться, оскільки в свій час сам міністр Арсен Аваков офіційно заявив, що будь який громадянин може знімати дії поліції щодо себе. Прокурор підтвердив, що це можна. Також обговорювалось про недопустимість нецензурних висловів з будь-якої сторони, а особливо з боку поліції чи інших органів влади. На таких посадах потрібно мати терпіння, як би важко не було. Роман Левицький повідомив, що ця сторона інциденту також розслідується. Хоча, як пригадав голова ради, на останній сесії Львівської обласної ради один з депутатів облради, вийшовши на трибуну під час сесії, в прямому ефірі телебачення, обізвав міцним матом іншого депутата. Коли Олександр Ганущин припинив цей виступ і відключив на трибуні мікрофон, то цей депутат підійшов прямо до головуючого сесії і накричав ще на нього, аж тоді пішов в зал. А люди на таке дивляться і така поведінка не припустима.

До слова, голова ради повідомив у коментарі Буському медіа порталу, що вельми здивований дізнатись про своє прізвище, згадане в окремій фейковій інформації у соцмережі Facebook щодо Задвір’я. Видно, хтось виконує певне замовлення з поширення брехні.

Злочинність, земля і присяжні

Обговорили і питання крадіжок в Буському районі та їх розслідування. Минулого року в районі зареєстровано 123 крадіжки з грабежами. Лише один злодій у місті Буську обікрав 15 квартир. Справа в суді. Є ситуації з наркотиками.

Заступник керівника прокуратури обіцяв передати усі побажання присутніх в.о. керівника Трояновському Богдану Степановичу, який доповідатиме на сесії.

Окрім цього, комісія запропонувала підтримати винесення на розгляд сесії Програми інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам  терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Буського району на 2020 рік, яку запропонувала Служба Безпеки України. Підтримали і збільшення площі населених пунктів Боложинів, Вербляни, Підставки, Заболотне, Ожидів, Йосипівка згідно розробленої проектної документації з врахуванням позиції відповідних місцевих рад, а також обговорили винесення на розгляд сесії складання депутатських повноважень депутатом районної ради Богданом Гринишиним. Підтримали і рішення про введення присяжних до Буського районного суду. Було наголошено, що колись районна рада сама шукала кандидатів на присяжних, але тепер це закріплено за судом. Тобто, ті хто хочуть бути присяжними подають документи в суд, а вже він здійснює перевірку і подає на розгляд ради.

Загалом комісія попрацювала сьогодні досить плідно, за що можна подякувати і депутатам Ігорю Муралю, Володимиру Гриневичу, Ігорю Репі. Сесія районної ради очікується надзвичайно насиченою з великою кількістю важливих питань. Наразі кворум депутатів на засіданнях постійних комісій є.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: