Мешканець Буська знайшов незвичайне поховання черняхівської культури

Попри те, що у Буську впродовж останніх 20 років діє постійна археологічна експедиція Інституту археології Львівського національного університету ім. Івана Франка, системно вивчено тільки незначну частину території міста, а першовідкривачами археологічних пам’яток і об’єктів часто несвідомо стають місцеві мешканці, яких зацікавлюють речі, які вони піднімають із землі.

За інформацією сторінки Краєзнавчий музей міста Буська, наприкінці минулого тижня мешканець одного із буських передмість під час земляних робіт на присадибній ділянці на глибині більше одного метра у шарі піску натрапив на скупчення людських кісток, після чого припинив роботу і повідомив про знахідку місцевим краєзнавцям.

За попередніми припущеннями, поховання дівчинки віком 10-12 років датується ІІ-ІV ст. н. е. і може бути частиною більшого могильника спільноти, яка заселяла територію міста майже 2 тисячі років тому (т. зв. “поля поховань” черняхівської культури).

Біля поховання знайдено і супутній інвентар: скляне прясло із хвилястими візерунками, залізну фібулу і пряжку. Усі матеріали буде передано для подальшого вивчення та ідентифікації фахівцям з Інституту археології Львівського університету, які у майбутньому планують провести розвідкові дослідження території імовірного могильника.

З об’єктивних причин місце знахідки та імені господаря поки не розголошуємо, аби убезпечити місце від “чорних археологів” та скарбошукачів.

Advertisement
Поділитись у соцмережах: