У селі Купче освятили церкву, яку будували тринадцять років

Сьогодні, у селі Купче (Буська ТГ) – подвійне свято. Різдво Пресвятої Богородиці тут відзначили в новозбудованому храмі – його і освятили. Урочисту службу очолив Преосвященнійший Владика Михаїл Колтун у співслужінні духовенства деканату та храму.

У 2008 році було розпочато збір коштів на будівництво нової церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, здійснено освячення наріжного каменю під будівництво. Парафіяни села щомісячно здавали гроші, також організовували їх збір у інших селах та місті Буськ.

  За період 2008-2009 рр. по селах було зібрано більше 50 тис грн. На цей час це були немалі кошти. Далі з роками будівництва храму велику допомогу надали меценати Андрій і Оксана Філь. Вони посприяли у блясі на покриття куполів та церкви, хрестів на куполах, іконостас, художній розпис обабіч іконостасу, підставки під фани.

Святиню будували протягом тринадцять років, хоча сама парафія існує 64 років. На подвір’ї новозбудованого храму стоїть невеличка дерев’яна церква, в якій проводили всі літургії.

  Привітати парафіян зі святом завітав Буський міський голова Ростислав Сліпець, який під враженням і від служби, і від спільної із громадою плідної роботи. Певен, новозбудований храм – це не лише святиня, а й гордість Буської громади.

Наразі роботи в новозбудованому храмі ще незавершені. Парафіяни планують всередині розмалювати стіни церкви та зробити мозаїку з образом Богородиці.

Роман МАТВІЮК, фото автора

Advertisement
Поділитись у соцмережах: