На Бущині перепоховали останки воїнів Української повстанської армії

Сьогодні, 30 жовтня, у Побужанах відбулося урочисте перепоховання віднайдених останків воїнів Української повстанської армії. Пошукові експедиції та ексгумацію здійснили фахівці Комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля». 

   Як розповів голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета на сільському кладовищі Побужан перепоховали тіла трьох вояків-упівців. «Ці люди віддали життя за нашу незалежність. На їх прикладі виховувались теперішні борці за Україну. Ті хлопці і дівчата, які боронять сьогодні не лише нашу державу, а й увесь цивілізований світ від російського загарбника знають про боротьбу Української повстанської армії, Української галицької армії, армії УНР, січових стрільців, козаків. Сьогоднішня подія нам засвідчує й те, що скільки б не минуло років, українська держава пам’ятає і завжди буде пам’ятати і вшановувати своїх Героїв. Ми повертаємо імена своїх Героїв і можемо поховати їх відповідно до християнських звичаїв і з усіма військовим почестями. Слава нашим Героям і Слава Україні», – зазначив Святослав Шеремета.
  За його словами, останки були віднайдені в околицях Побужан, узято усі необхідні антропологічні дослідження, відібрано матеріал для ДНК-експертизи. «Це потрібно для того, щоб якщо хтось із родичів зголоситься і заявить про родинні зв’язки, то ми зможемо ідентифікувати особистість загиблих. Крім того, це потрібно для створення нашої бази даних про воїнів УПА та жертв політичних репресій», – наголосив Святослав Шеремета.
Advertisement
Поділитись у соцмережах: