В Буську вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Традиційно, у третю неділю травня, в день від­зна­чен­ня Дня пам’яті жертв по­лі­тич­них реп­ре­сій в Ук­ра­їні, пред­став­ни­ки Буської районної та міської влади вша­ну­ва­ли пам’ять жертв ко­му­но-біль­шо­виць­ко­го те­ро­ру. Цьогоріч у зв’язку з карантином, захід проведено без участі громадськості.

До колишньої катівні НКВС, пам’ятника Скорботи та могили жертв політичних репресій помолитись, покласти квіти та запалити лампадки прийшли перший заступник голови Буської РДА Богдан Гринишин, голова Буської районної ради Богдан Глова, міський голова Буська Ростислав Сліпець, начальниця сектору культури, молоді та спорту Людмила Ціхоцька, начальниця сектору освіти Галина Олійник та інші поважні особи.

Екуменічну панахиду за жертвами режиму провів настоятель місцевого храму отець Микола Салабай.

Для бущан, як і всіх українців, ці дні – сумні та скорботні. Позаяк вшановуємо пам’ять усіх невинно убієнних мешканців району, закатованих та замордованих, всіх, хто потрапив у лещата кривавої машини більшовицько-комуністичного режиму: розстріляну інтелігенцію, розкуркулених селян, закатованих патріотів, всіх, хто був ув’язнений у «таборах смерті» та засланий у далекі землі. В смертоносні обійми потрапляли всі, хто був носієм віри в українську незалежність, самодостатність та вірив у ідеї відродження. Знищували кожного, хто не корився політиці режиму та вчинив «найтяжчий злочин» – любив рідну землю.

Заради  збереження національної пам’яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, пам’ять про репресованих українців та їх біль потрібно передати наступним поколінням.

Квіти до могил та запалені свічки від районних посадовців – це нагадування про те, що немає більшої цінності, ніж людське життя. А пам’ять і спільна молитва – це наша шана тим, хто загинув. Це запорука неповторення злочинів репресивного режиму.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років» в Україні встановлено День пам’яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня. Цей пам’ятний день започаткований для гідного вшанування гіркої долі людей, які були непотрібними для радянської системи, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Текст і фото: Роман МАТВІЮК

Advertisement
Поділитись у соцмережах: